Japońskie Targi Designu oraz Innowacyjności – JDIE Japan

Japońskie Targi Designu oraz Innowacyjności – JDIE Japan

przez
445 445 people viewed this event.

Oficjalna strona Targów: http://www.wiipa.org.tw/

Wyłączny Przedstawiciel w Polsce: Eurobusiness-Haller

Wszystkie prezentowane wynalazki są zgłaszane do konkursu, w ramach którego są oceniane przez jury. W skład jurorów wchodzą specjaliści z branż prezentowanych na Targach, reprezentujący zarówno naukę, jak i przemysł. Wśród nagród przyznawane są: medale złote, srebrne i brązowe; Grand Awards dla 10 najwyżej ocenionych rozwiązań; nagrody specjalne delegacji zagranicznych.

Transfer technologii i wiedzy oraz wymiana pomysłów to główne cele Targów. Uczestnikami są przedstawiciele sfery nauki, firmy prowadzące działalność badawczo-rozwojową, jak również młodzi wynalazcy. Targi prezentują rozwiązania z różnych branż i dziedzin. Organizatorzy i jurorzy dużą wagę przywiązują nie tylko do kryteriów związanych z jakością rozwiązań, innowacyjnością, zaletami dla środowiska, człowieka, zaawansowaniem w procesie badawczo- rozwojowym lecz również do sposobu ich prezentacji – aspektów wizerunkowo-marketingowych, proponowanego designu dla nowych produktów.

W targach mogą brać udział wynalazki, które zostały objęte ochroną patentową nie wcześniej niż w okresie ostatnich siedmiu lat, oraz nie były jeszcze prezentowane podczas tego wydarzenia.

Wynalazki mogą być prezentowane w formie: plakatu, prototypu, gotowego produktu, prezentacji multimedialnej, etc. Skrócony opis i dane kontaktowe będą opublikowane w oficjalnym katalogu.
Poza wystawcami z zagranicy, w tym także z Polski, w Targach uczestniczą najważniejsze uczelnie i ośrodki naukowe z Japonii, m.in. Tokyo University, Chiba University, Yokohama National University, Tokyo Denki University, Tokyo University of Agriculture. Targi cieszą się wysokim uznaniem i zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i zwiedzających, są ponadto promowane przez World Invention Intellectual Property Associations oraz Japan Chizai Corporation.

Celem wystawy jest promowanie projektów, tworzonych na podstawie badań własnych w laboratoriach rozwojowych, parkach naukowych i instytutach technologicznych, których innowacyjność przyczynia się do poprawy sytuacji społeczno-ekonomicznej, zarówno w Turcji jak na całym świecie. Nadrzędnym zadaniem targów jest zbliżyć do siebie organizacje, uniwersytety, instytuty, korporacje, firmy, inwestorów, przedsiębiorców i właścicieli projektów ułatwiając tym samym rozpoczęcie produkcji i wdrażanie wynalazków.

Podczas wystawy prezentowane są, między innymi:

 • nowe technologie
 • projekty naukowe i badawcze
 • projekty stworzone w parkach naukowych
 • projekty stworzone przez jednostki szkolnictwa wyższego
 • wynalazki

Menager projektu

Agnieszka Passia
tel. +48 690 096 223
e-mail: a.passia@haller.pl

  Formularz kontaktowy
  Aby zarejestrować się na to wydarzenie, odwiedź następujący adres URL:

   

  Informacje

  2024-07-05 do
  2024-07-07
   

  Kategoria Wydarzenia

  Udostępnij

  decor