
Międzynarodowe Targi Wynalazczości – Concours Lepine
Oficjalna strona Targów: https://www.concours-lepine.com/
Oficjalny Przedstawiciel w Polsce: Eurobusiness-Haller

Mamy przyjemność zaproponować Państwu udział w Międzynarodowych Targach Wynalazczości „Concours Lépine”, które odbędą się w dniach 28 kwietnia- 9 maja 2022 roku.
Honorowy patronat nad targami sprawuje Prezydent Francji Emmanuel Macron. Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Francuskich Wynalazców i Producentów.
HISTORIA TARGÓW: Organizowane są od 1901 roku. Ich inicjatorem jest prefekt Louis Lépine. W ramach licznych działań, pobudzających gospodarkę Francji w walce z kryzysem, Lépine stworzył targi-konkurs, nazwane następnie jego imieniem. W czasie swej ponad 100-letniej działalności targi wypromowały takie wynalazki jak: silnik dwusuwowy, turbinę cieplną, sztuczne serce, sztuczne płuco (żelazne płuca), aparat do transfuzji krwi, inhalator do nosa pochłaniający kurz i chroniący przed chorobami infekcyjnymi, laryngoskop, szkła kontaktowe i wiele innych.
STATYSTYKI: Concours Lépine 2021 – dane liczbowe : ponad 600 wynalazków; 14 krajów uczestniczących; 28 wynalazków z Polski; o 1000 m2 większa powierzchnia wystawiennicza niż w 2011 r.; 12 branż tematycznych; 50 jurorów. Na ponad 500 prezentowanych wynalazków jury przyznało 261 medali. Wszystkie polskie wynalazki prezentowane na targach Concours Lépine 2021 zostały nagrodzone otrzymując wysokiej rangi medale i wyróżnienia.
NAGRODY WYRÓŻNIENIA: Prezentowane wynalazki są zgłaszane do oceny przez jury. Jury przyznaje: medale złote, srebrne, brązowe, Stowarzyszenia Francuskich Wynalazców i Producentów AIFF oraz dyplomy uczestnictwa.
Alfabetycznie:
- artykuły gospodarstwa domowego
- automatyka
- bezpieczeństwo i zabezpieczenia
- biologia
- budownictwo
- chemia
- dydaktyka
- edukacja
- ekologia i ochrona środowiska
- elektronika, energetyka, energia elektryczna, energia odnawialna
- fotografika
- grafika
- hydraulika
- informatyka
- inżynieria
- magazynowanie
- mechanika
- medycyna, zdrowie
- metalurgia
- narzędzia
- opakowania
- pielęgnacja ciała, kosmetyki
- produkty codziennego użytku
- produkty czystości, produkty sanitarne
- produkty gosp. domowego
- przemysł chemiczny
- przemysł odzieżowy
- przemysł samochodowy
- przemysł spożywczy
- przemysł włókienniczy
- reklama
- rolnictwo, ogrodownictwo
- rozwiązania dla biznesu
- sport, gry, wypoczynek i rekreacja
- sztuka, wyposażenie wnętrz i design
- telekomunikacja
- transport
- urządzenia przemysłowe
- inne
Wystawcy:
- Jednostki sfery nauki
- Przemysł (mikro, małe średnie oraz duże przedsiębiorstwa)
- Twórcy indywidualni
- Młodzi wynalazcy
Zwiedzajacy:
- Przemysł
- Ośrodki naukowo-badawcze
- Inwestorzy
- Firmy konsultingowe
- Wynalazcy
- inni
EUROBUSINESS-HALLER
Wyłączny Przedstawiciel CONCOURS LÉPINE w Polsce
40-833 Katowice, ul. Obroki 133
www.haller.pl
Agnieszka Passia, Dyrektor ds. Komunikacji i Promocji
Tel.: 32 203 71 03; +48 690 096 223
E-mail: a.passia@haller.pl
FB/FundacjaProInventio
SPOSÓB WYSTAWIANIA SIĘ NA TARGACH
Wystawcy polscy prezentują swe wynalazki na wspólnym stoisku lub na stoiskach indywidualnych zgrupowanych razem, tworząc „Pawilon polski”.
Eurobusiness-Haller zapewni wszystkim polskim wystawcom kompleksową organizację, promocję oraz obsługę udziału w targach (niektóre usługi dodatkowo płatne) , w tym:
- pomoc przy opracowaniu materiałów promocyjnych
- pomoc w uzyskaniu dotacji na udział w targach (dotyczy jednostek badawczych)
- wykonanie plakatu informacyjnego o wynalazku wraz z tłumaczeniem tekstu na francuski;
- wydanie katalogu wystawców pawilonu polskiego wraz z tłumaczeniem tekstu na francuski;
- wynajęcie, aranżację plastyczną i wyposażenie stoisk pawilonu polskiego;
- rezerwację hotelu (obecność przedstawicieli firmy wystawiającej nie jest konieczna); koszt hotelu opłaca uczestnik targów
- transport eksponatu, planszy itp. z Katowic do Paryża i z powrotem
promocję wynalazku podczas targów, - obsługę językową stoisk
- organizację rozmów biznesowych z wcześniej zaproszonymi partnerami (pod warunkiem wczesniejszego zgłoszenia uczestnictwa w misji gospodarczej)

120. JUBILEUSZOWE MIĘDZYNARODOWE TARGI WYNALAZCZOŚCI
CONCOURS LEPINE 2021
23.10 – 1.11. 2021, Paryż, Expo Versailles
Patronat honorowy
Prezydent Francji Emmanuel Macron
120. Międzynarodowe Targi Wynalazczości CONCOURS LÉPINE 2021. Targi odbyły się w dniach od 23 października do 1 listopada, w Paryskim Expo Versailles, w formule tradycyjnej. Tegoroczna jubileuszowa edycja Targów miała szczególnie uroczysty charakter.
HISTORIA TARGÓW
W 1901 roku z kryzysem utworzono targi-konkurs, nazwane imieniem ich inicjatora – Prefekta Paryża Louisa Lépine. W czasie ponad 120-letniej działalności Targi wypromowały wiele spektakularnych wynalazków, między innymi: silnik dwusuwowy, turbinę cieplną, drukarka 3D, sztuczne serce, sztuczne płuco (żelazne płuca), aparat
do transfuzji krwi, szkła kontaktowe i wiele innych. CONCOURS LÉPINE jest wydarzeniem promującym wynalazczość o bardzo wysokiej renomie i najdłuższej historii w świecie.
BRANŻE WYSTAWIENNICZE
Budownictwo; Inżynieria; Ekologia; Energia odnawialna; Chemia; Automatyka; Hydraulika; Mechanika; Elektryka/elektronika/energetyka; Informatyka; Telekomunikacja; Transport; Bezpieczeństwo i zabezpieczenia; Rolnictwo; Aparatura i sprzęt medyczny; Chemia (wyjątek: preparaty farmaceutyczno – terapeutyczne); SPA; Sport i rekreacja; Rozwiązania dla biznesu; Edukacja; Sztuka i design; Wyposażenie wnętrz, itp.
Wykaz polskich rozwiązań wraz z oceną Jury Concours Lépine 2020
Na skutek zagrożenia epidemiologicznego, wynikającego z pandemii COVID-19, tegoroczna 119 edycja Międzynarodowych Targów/Konkursu Wynalazczości „Concours Lépine 2020”, która początkowo miała odbyć się w Paryżu w dniach od 29 kwietnia do 10 maja, została przesunięta na termin lipcowy, a następnie przeniesiona do Montpellier
na październik bieżącego roku. Jednak w związku z drastycznie pogarszającą się sytuacją pandemiczną organizatorzy Targów – Stowarzyszenie Wynalazców i Producentów z Francji podjęło bardzo trudną decyzję o odwołaniu Targów
w ich tradycyjnej formule. Concours Lépine to targi/konkurs wynalazczości o najstarszej w świecie, 119 letniej tradycji, odbywające się co roku pod honorowym patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej i w całej swej długiej historii jedynie II wojna światowa uniemożliwiła organizację tego prestiżowego wydarzenia.
Głównym elementem „Concours Lépine”, jak sama nazwa wskazuje, jest Konkurs, polegający na ocenie rozwiązań przez jury. Corocznie w Konkursie tym do oceny międzynarodowego jury jest zgłaszanych około 500 wynalazków z całego świata. W tym roku odbył się on w zmodyfikowanej formule, dostosowanej do niecodziennych okoliczności. Zgodnie z regulaminem Konkursu, ocena odbywa się w dwóch etapach: wstępnej kwalifikacji wynalazków oraz części głównej – finalnej. Wszystkie polskie wynalazki (łącznie 14 rozwiązań), zgłoszone do „Concours Lépine 2020”, zostały pozytywnie ocenione przez jury na wstępnym etapie oceny i tym samym przeszły do finału Konkursu. Dokumentem z dnia 27 października 2020 podpisanym w Paryżu przez Pan Gerard Dorey, Prezes Stowarzyszenia Wynalazców i Producentów z Francji, będącego organizatorem „Concours Lépine”, przekazał oficjalny protokół drugiego, to jest finalnego etapu oceny 14 polskich rozwiązań, dokonanej przez Kapitułę Konkursu pod przewodnictwem Pana René Georges’a Levergne’a.